Zespol soczewek

Internet zrewolucjonizowała dobre życie. Niestety, oprócz wielu niekwestionowanych zalet jak m.in. błyskawiczne dołączanie do danej niesie ze sobą wiele zagrożeń. Za samo z najbardziej dużych obserwuje się uzależnienie z Internetu.

Szacunkowo kwalifikuje się, że aż 20% użytkowników komputera jest narażonych na przyzwyczajenie się z niego. Obecnie, stanowi więc ale jedno z urządzeń do zlepiania się z Siecią. To rzeczywiście Internet jest właśnie najczęstszą przyczyną uzależnień. Oprócz nazwy "uzależnienie z Internetu" łatwo spotkać się z określeniami takimi jak: siecioholizm, sieciozależność, cyberzależność, internetoholizm, internetozależność, infoholizm, infozależność, a ponadto uzależnienie z komputera. Wszystkie z wymienionych pojęć opisuje stan, który polega na wielogodzinnym korzystaniu z Internetu, które źle wchodzi na działanie człowieka w grupie interpersonalnej, psychicznej, społecznej, rodzinnej oraz dobrej. Osoby dotknięte tą trudną przypadłością są ciągle zalogowane do Sieci i nieustannie uczestniczą w rzeczywistości wirtualnej, zapominając o obejmującym je świecie np. obracających się porach dnia.

Jak pomóc osobie uzależnionej z Internetu? Przede wszystkim nie wolno bagatelizować wartości tego faktu. Najświetniejszym lekarstwem jest kompleksowe uzależnienie z Internetu oraz działanie w Krakowie. Nasi specjaliści pomogą osobie uzależnionej zmienić sposób czerpania z nowych technologii. W poszczególnych przypadkach konieczne jest odseparowanie pacjenta z komputera podłączonego do Internetu. Nasza terapia przygotowana przez pewnych specjalistów pozwoli osobie uzależnionej wrócić do właściwego życia.