Urzadzenie diagnostyczne ford

Czym jest kolposkop?

Kolposkop to jeszcze dużo łatwe urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu wysokiej klasie układu optycznego ze profesjonalnym współosiowym oświetleniem daje szansa dokładnego zbadania intymnych partie ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można otrzymać nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop a jego użycie

Kolposkop uzyskuje się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a dodatkowo pochwy i sromu w końca wykrycia zmian, jakie potrafiły mówić o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Określa się, że dokładność diagnozy przygotowanej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w relacji od jego modelu.

Jak robi badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem przeprowadzanym gdy pacjentka leży na fotelu ginekologicznym. Na indywidualnym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który pomaga uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy realizowany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego przygląda się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w odpowiednim powiększeniu, przy intensywnym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie doświadczenia i przestrzeganie go na określonym ekranie, a także zapisywanie i dawanie dla pacjentki, jak i do końców przygotowania dokumentacji medycznej i dania diagnozy.